Profoto B10X akkusalama Duo Kit

Tuotetunnus (SKU): 901194

3.949,00 alv 0 %

Ei varastossa, vain jälkitoimituksena

Tilattavissa

 

  • 30% tehokkaampi ohjausvalo (2300 -> 3250 lumenia)
  • nopeampi salaman varatumisaika
  • kompakti ja monipuolinen hybridisalama

Kuvaus

B10X-laitteet ovat monikäyttöisiä. Tämä tarkoittaa, että olitpa sitten kuvaamassa videota tai still-kuvia, B10X ja B10X Plus selviytyvät siitä helposti. Niissä on myös hyödyllisiä ominaisuuksia, kuten jatkuva valoteho, joka on kasvanut 2500 lm:stä 3250 lm:iin verrattuna B10- ja B10 Plus -malleihin. Se on 30%:n kasvu. B10X että B10X Plus ovat nopeampia kierrätysnopeuksiltaan kuin edeltäjänsä.

B10X-laitteet ovat erittäin helppoja käyttää suoraan laatikosta niiden selkeiden ja käyttäjäystävällisten käyttöliittymien ansiosta. Tämä tarkoittaa, että kaikki huomio voidaan keskittää kuvien luomiseen sen sijaan, että säätöjä pitäisi säätää. Profoto-sovellus tekee myös kaikkien asetusten tarkastelun ja hallinnan helpoksi kämmenelläsi ja uusien päivitysten asentamisen sekunneissa.

Molemmat valot sisältävät myös Profoton Bluetooth-yhteydellä varustetun AirX-teknologian. Joten voit vapauttaa B10X:n ja B10X Plus:n täyden tehon myös kuvatessasi älypuhelimellasi, mikä mahdollistaa kuvien tallentamisen, muokkaamisen ja julkaisemisen samalla laitteella. Tämä vähentää dramaattisesti aikaa luovasta konseptista julkaistuun kuvaan.

Laaja valikoima valonmuokkausmahdollisuuksia on myös saatavilla kevyiden ja helppokäyttöisten OCF-modifikaattorien perheessä ja 120 muussa valonmuokkaustyökalussa Profoto-valikoimassa.

Ammattivalokuvaajana viimeinen asia, jota haluat on näyttää epäammattimaiselta. Sinulla on riittävästi tekemistä kuvaushetkellä, kuten asiakkaiden vaatimukset, ajanhallinta, muuttuvat sääolosuhteet ilman ylimääräistä stressiä siitä, että ajaako mukana oleva kalusto asiansa. Varmasti haluat asioiden sujuvan mahdollisimman sujuvasti ja yksinkertaisesti, kuten oikean valotehon saaminen oikeaan aikaan, kerta toisensa jälkeen. Tässä kohtaa uudet Profoto B10X ja B10X Plus astuvat peliin. Näiden salamalaitteiden ansiostaan ​​voit keskittyä täydellisen kuvan ottamiseen, koska ne tarjoavat täydellisen valon ja toimintavarmuuden. Molemmat ovat monikäyttöisiä, joten kuvaatpa videoita tai stillejä, niin B10X ja B10X Plus voivat auttaa. Vähemmän varusteita – enemmän kuvaamista!

Molemmat salamat on rakennettu ja suunniteltu maailmanluokan standardien mukaisesti ja  huokuvat luotettavuutta, jota Profotolta odotat. Ei ylikuumenemista eikä mustia ruutuja. Salamannopea kierrätysaika, erittäin käyttäjäystävällinen käyttöliittymä ja entistä tehokkaampi jatkuva valo videoille ja valokuville. “Molemmissa malleissa on myös uusia ja hyödyllisiä ominaisuuksia”, sanoo Goran Maren, tuotepäällikkö Profotosta. ”Olemme lisänneet jatkuvan valotehon 2500 lumenista 3250 lumeniin. Se on 30% lisäys. Ja molemmat B10X: t tarjoavat nopeamman kierrätysnopeuden kuin edeltäjänsä. B10X ja B10X Plus yhdessä laajan OCF -valonmuokkaimien valikoiman kanssa avaavat aivan uuden maailman.”

Paketissa mukana:

Profoto B10X Plus x 2
Li-Ion Battery for B10 x 2
Battery Charger 3A x 2
Stand Adapter for B10 x 2
USB-A to USB-C 0,6m x 1
Power Cable C7 Long x 2
Core Backpack S x 1
Salama
Max energy 250 Ws
Energy range 10 f-stops (1.0-10)
Recycling time 0.05-2.2 s
Energy stability 0.2 f-stops
F-stop @ 2m / 100 ISO 32.7 with OCF Magnum reflector 16.7 without reflector
TTL Yes
HSS Yes
Mitat
Leveys 11 cm (4.3”)
Korkeus 23.5 cm (9.3”)
Pituus 10 cm (3.9”)
Paino 1.9 kg (akun ja jalusta-adapterin kanssa)

Katso myös

luovan alan erikoisliike

Henkilökohtainen palvelu

Virallinen jälleenmyyjä

Laadukkaimmat merkit luotettavasti

studiovarustamon showroom

Viihtyisä ja yhteisöllinen myymälätila

Kotimainen yritys

Kuvaajien tukena vuodesta 2006